Korttikurssin aikataulut - Poikkeuksia radan käytössä

pe 29. toukokuuta 2020 16.48.00

Ke 27.5 Pääsykoe korttikurssille klo 18:00 - n. 19:00 (Rata suljettu)
To 28.5 Sääntöluento I klo 17:00 - n.20:00 (Tallikahvio)
To 4.6 Sääntöluento II klo 17:00 - n.20:00
Ti 9.6 Sääntöluento III klo 17:00 - n. 20:00
Ke 10.6 Sääntöluento IV klo 17:00 - n. 20:00
Pe 12.6 Kertaus ja ohjeet volttaukseen klo 17:00 - n. 20:00

Ma 15.6 Kärryn veto ja Volttaus I klo 17:00 - 20:00 (Rata suljettu harjoituksen ajan.)
To 18.6 Volttaus II 18:00 - n. 19:00 (Rata suljettu harjoituksen ajan)
Ti 23.6 Volttaus III klo 18:00 - n. 19:00. (Rata suljettu harjoituksen ajan)
Ke 24.6 Volttaus IV klo 18:00 - n. 19:00 (Rata suljettu harjoituksen ajan)
(To 25.6 Varapäivä Kertaus Teoria klo 16:00 + Kertaus volttaus klo 18:00 (Järjestetään mikäli osaamistaso vaatii.) (Rata suljettu volttausharjoituksen ajan)

Ma 29.6  Loppukoe Teoria klo 16:00 + volttaus + montekoe noin klo 18:00 - 20:00. Monté-koe volttauksen/kurssin jälkeen. (Rata suljettu käytännön kokeen ajan)